Të Infektuar: 100.655

Të Shëruar: 85.842

Të Vdekur: 2.053

Mount vendos një rekord me Chelsean ndaj Portos

9:56 | 8 Prill 2021

Mason Mount ka shënuar një gol në fitoren 2-0 ndaj Portos në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

I riu po vazhdon të bëjë përshtypje pasi ishte i dobishëm në fitoren e Bluve të Londrës në Ligën e Kampionëve, transmeton lajmi.net.

Sipas OptaJoe, Mount u bë golashënuesi më i ri i klubit ndonjëherë në një ndeshje me eliminim direkt të Ligës së Kampionëve (22 vjet dhe 87 ditë).

Pas gjashtë golave të shënuar në Premierligë, ky ishte goli i parë për anglezin në këtë garë.

Chelsea do të presë Porton në Stamford Bridge brenda një jave për ndeshjen e kthimit./Lajmi.net/