Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Moti nesër, vranët me temperatura mesatare

15:09 | 15 Gusht 2020

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar parashikimin e motit për nesër (e shtune).

Sipas IHK-së, do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell.

Vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin shi i përcjellur edhe me zbrazje elektrike.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindje me shpejtësi 1-9m/s./Lajmi.net/