Moti kryesisht me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbaj mot kryesisht me diell. Sipas institutit, vranësirat të pakta parashihen rreth relievit malor. Ndërkohë, do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe jugperëndimit, shpejtësia e së cilës do të jetë nga 1-7m/s. Të kujtojmë se 23 marsi është dita Botërore e meteorologjike.

Lajme

23/03/2023 08:35

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbaj mot kryesisht me diell.

Sipas institutit, vranësirat të pakta parashihen rreth relievit malor.

Ndërkohë, do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe jugperëndimit, shpejtësia e së cilës do të jetë nga 1-7m/s.

Të kujtojmë se 23 marsi është dita Botërore e meteorologjike.