Të Infektuar: 9869

Të Shëruar: 5480

Të Vdekur: 303

Mot i ftohtë, reshje shiu dhe bore

7:41 | 11 Dhjetor 2019

Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në vise të ulëta reshje shiu dhe bore.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-5 m/s. /Lajmi.net/