Modeli i ri i ‘Alfa Romeo’-s, ka lënë “gojëhapur” të gjithë – Lajmi.net
Modeli i ri i ‘Alfa Romeo’-s, ka lënë “gojëhapur” të gjithë
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 17:47, 24 February 2019
A do jetë vetëm një koncept super-makina e kompanisë 'Alfa Romeo', modeli i së cilës identifikohet si 8C? Mbetet të shihet!

Këtë javë, Autoblog.gr ka pohuar se ‘Alfa Romeo’ do të lansojë një makinë të re në ‘Motor Show’-in e vitit 2019, i cili do mbahet në Gjenevë, transmeton lajmi.net.

Megjithëse për modelin thuhet se është një mister, CarBuzz pretendon se ka arritur ta identifikojë atë.

Duke bërë një kthim në përspektivë në planin e prodhimit përgjatë vitit 2018-2022 të makinës, versioni mund t’i përngjajë modelit ‘Giulietta’, por me disa përditësime.

Megjithatë, këto detaje nuk janë verifikuar ende, prandaj duhet të pritet deri në 5 mars për të zbuluar se çfarë ka përgatitur marka botërore e prodhimit të makinave. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO