Milan zgjedh trajnerin e ri

Carlo Ancelotti refuzoi ofertën e Milanit për postin e trajnerit në San Siro. Andaj krerët e klubit kanë identifikuar si kandidat të ri, Sinisa Mihajlovicin.

Sport

03/06/2015 15:04

Sinisa Mihajlovic është favorit i ri për postin e trajnerit të Milanit.

E përditshmja sportive italiane “Gazzetta dello Sport” ka bërë të ditur se strategu serb është kandidat për pasardhës të Filippo Inzaghit në San Siro.

Carlo Ancelotti refuzoi mundësinë e rikthimit në krye të Milanit.

Dhe, krerët e klubit janë hedhur në sulm për të siguruar shërbimet e Mihajlovicit, i cili është larguar nga drejtimi i Sampdorias.