Milan synon të shpenzojë deri në 100 milionë euro në merkaton e verës

Milan pritet të jetë një nga skuadrat më aktive në merkaton e verës.

Sport

09/06/2022 14:20

‘Rossoneri’ kanë ndërruar pronarët dhe pritet të bëjnë disa lëvizje të mëdha para sezonit të ri.

Si skuadra më e shtrenjtë italiane dhe me një forcë të madhe ekonomike, Milan pritet të investojnë rreth 100 milionë euro në merkaton e verës, përcjell lajmi.net.

Renato Sanches pritet të jetë futbollisti i parë që transferohet te Milan (si blerje), bashkë me Divock Origi që vjen falas.

Botman dhe Zaniolo e Noa Lang janë emrat tjerë që përmenden si alternativa. /Lajmi.net/