Mesfushori i njohur nënshkruan me Manchester United

Michael Carrick e ka rinovuar kontratën me klubin e Manchester United.

Sport

09/06/2016 17:16

Mesfushori ka nënshkruar rinovimin 1-vjeçar, pas kërkesës së Jose Mourinhos për ta mbajtur atë në “Old Trafford”.

“Ky klub ka qenë një pjesë e madhe e jetës sime në 10 vitet e fundit, andaj jam shumë i lumtur që kjo kënaqësi do të vazhdojë”, deklaroi Carrick, përcjellë “Lajmi.net”.

“Është një rast i madh që të punosh nën urdhrat e Jose Mourinhos, i cili ka një karrierë të jashtëzakonshme”, shtoi Carrick.

Mourinho e vlerësoi Carrickun si një futbollist shumë inteligjent, duke e konsideruar atë si pjesë të rëndësishme të skuadrës së tij për sezonin e ardhshëm.

Parashikoni ndeshjet e EURO 2016 dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy Note 4.