Meritoni i revoltuar me produksionin: Nuk e ‘ngjes’ mikrofonin, a po më ‘nin’, n’daç bjer zarf të zi e të gjelbër

Meriton Mjekiqi ka reaguar sot i revoltuar ndaj produksionit brenda shtëpisë së Big Brother VIP Albania ku ka refuzuar të vendos mikrofonin. Ndonëse arsyeja mbetet e paqartë për veprimin e tij, por siç potencoi ai në mënyrë indirekte, brenda shtëpisë u toleruan një sërë padrejtësish. “Nuk e ‘ngjes’ mikrofonin, a po më ‘nin’. N’daç bjer…

ShowBiz

14/04/2024 19:17

Meriton Mjekiqi ka reaguar sot i revoltuar ndaj produksionit brenda shtëpisë së Big Brother VIP Albania ku ka refuzuar të vendos mikrofonin.

Ndonëse arsyeja mbetet e paqartë për veprimin e tij, por siç potencoi ai në mënyrë indirekte, brenda shtëpisë u toleruan një sërë padrejtësish.

“Nuk e ‘ngjes’ mikrofonin, a po më ‘nin’. N’daç bjer zarf të zi, n’daç të kuq, të gjelbër, n’daç çfarë zarfesh t’keni!”,  u shpreh ai i revoltuar drejt produksionit.

“Nuk po respektohen komunitetet, s’po respektohet askush, e po të ‘ngjes’ unë mikrofonin”, ka reaguar Meritoni mes tjerash.

Revolta e tij mund të ketë rrjedhur edhe pas bisedës që pati sot me Eglën, për deklaratën e kësaj të fundit që e bëri ditë më parë, ku përdori një term të konsideruar fyes dhe racist.

“A je raciste ti? Je sepse ke përmend term racist edhe pse s’doli në prime dhe shpëtove”, i tha Meritoni sot Eglës.

@flo_jo_2 Meritonit i ka ardhur në majë të hundës me lojën e Produksionit! 👏👏👏 #bbv3 #bbvip #bbva3 #bigbrother #bigbrothervipalbania3 #2024 #topchannel #fyp #fypシ #fypageシ #tiktok #videoviral #goviral #meritonmjekiqi #ilnisaagolli #ledionlico #sarahoxha #lorihoxha #arberhajdari #orinebiaj #produksioni #albania #kosova #kosovo #prishtina #prizren #gjakova #mitrovica #gjilan #ferizaj #peja #tetova #tirana #durres #shkoder #vlora ♬ original sound – flo-jo