Meghan Markle dhe Princi Harry hyjnë në listën e 100 njerëzve më me ndikim në botë

19:07 | 15 Shtator 2021

Foto: Time

Çifti i njohur tashmë kanë hyrë në listën e “Time 100”.

Princi Harry mori një dhuratë shumë të fuqishme për ditëlindjen të mërkurën ndërsa ai dhe Meghan Markle u shfaqën në kopertinën e numrit të 100 njerëzve më me ndikim në botë të revistës TIME, shkruan People.

“Time” publikoi listën e plotë të të nderuarve të mërkurën para se edicioni special vjetor të dalë në stendat e gazetave më 17 shtator, dhe ky portret i ri shënon herën e parë që çifti ka pozuar zyrtarisht së bashku për një xhirim të kopertinës së revistës, transmeton lajmi.net.

“Fillimi në veprim nuk është zgjedhja e lehtë për një dukë dhe dukeshë të re, të cilët janë bekuar përmes lindjes dhe talentit dhe janë djegur nga fama”, shkruan José Andrés, themeluesi i World Central Kitchen, për çiftin.

Organizata jofitimprurëse, e cila tani ka ofruar më shumë se 500,000 ushqime të nxehta në Haitin e goditur nga tërmeti, është një partner zyrtar i Fondacionit Archewell të Harry dhe Meghan.


“Do të ishte shumë më e sigurt të shijoni fatin e tyre të mirë dhe të heshtni”, shton ai. “Kjo nuk është ajo që bëjnë Harry dhe Meghan, ose kush janë ata…”.

“Në një botë ku të gjithë kanë një mendim për njerëzit që nuk i njohin, duka dhe dukesha kanë dhembshuri për njerëzit që nuk i njohin. ata thjesht vrapojnë drejt luftës”./Lajmi.net/