Matri ende në Milan

Alessandro Matri është larguar nga Milani më herët gjatë javës duke iu bashkuar rivalit nga Serie A, Fiorentina, në formë huazimi për pjesën e mbetur të sezonit. Mirëpo, largimin e tij duket se ende nuk e kanë kuptuar Rossonerët. Para ndeshjes kundër Spezias në kuadër të Kupës së Italisë të mërkurën mbrëma në San Siro,…

Sport

16/01/2014 11:00

Alessandro Matri është larguar nga Milani më herët gjatë javës duke iu bashkuar rivalit nga Serie A, Fiorentina, në formë huazimi për pjesën e mbetur të sezonit.

Mirëpo, largimin e tij duket se ende nuk e kanë kuptuar Rossonerët.

Para ndeshjes kundër Spezias në kuadër të Kupës së Italisë të mërkurën mbrëma në San Siro, tabela zyrtare që paraqiti një nga një formacionin e titullarëve të Milanit, e shfaqi edhe Alessandro Matrin.

Në fakt, sulmuesi gjatë ditës zhvilloi stërvitjen e tij të parë me bashkëlojtarët e ri në Firencë, ndërsa Milani me Robinhon dhe Giampaolo Pazzinin në sulm, e mposhti Spezian 3:1 dhe u kualifikua për në çerekfinale të Kupës së Italisë ku do të ndeshet me Udinesen.