Mason Greenwood lirohet nga të gjitha akuzat për dhunë ndaj ish të dashurës, do të kthehet te Man United

Mason Greenwood ka marrë një lajm të mirë.

Sport

13/06/2022 16:03

Lojtari anglez, Greenwood ishte i akuzuar për dhunë ndaj ish- të dashurës së tij, pasi ishin publikuar disa audio-incizime dhe foto nga ish e dashura e tij.

Sipas raportimeve të fundit nga mediat angleze, Greenwood është liruar nga të gjitha akuzat, përcjell lajmi.net.

Lojtari do t’i bashkohet skuadrës së Manchester United përsëri, në fazën para-sezonale.

Lajmin e ka bërë të ditur federata angleze e futbollit.

Kujtojmë se Greenwood ishte i suspenduar nga skuadra e United dhe kombëtarja e Anglisë, qysh kur akuzat ishit ngritur. /Lajmi.net/