Të Infektuar: 100.655

Të Shëruar: 85.842

Të Vdekur: 2.053

Maqedoni e Veriut: 51 viktima dhe 1 mijë e 302 raste të reja me COVID-19

20:01 | 7 Prill 2021

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut nga 4 mijë e 438 testime të bëra 1 mijë e 302 persona rezultuan pozitivë me COVID-19.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit 51 pacientë me koronavirus kanë humbur jetën.

Ndërsa nga ky virus janë shëruar 626 pacientë.