Manchester City – Real Madrid, formacionet e mundshme

Manchester City dhe Real Madridi do të luajnë sot, në kuadër të gjysmëfinales së Champions League.

Sport

26/04/2022 19:08

Ndeshja do të luhet në orën 21:00, në “Ethihad Stadium”.

Ndonëse do kohë deri në publikimin e formacioneve, pak a shumë parashikohen skemat me të cilat do të startojnë të dyja skuadrat.

Më poshtë lajmi.net jua përcjell formacionet e mundshme të të dyja skuadrave.

Manchester City (4-3-3): Ederson; Ake, Dias, Laporte, Zinchenko; Gundugan, Rodri, Silva; Jesus, De Bryne, Foden.

Real Madrid (4-3-3): Cortouis; Carvajal, Militao, Alaba, Mendy; Kroos, Modric, Casemiro; Rodrygo, Benzema, Vinicius. /Lajmi.net/