Man Utd përgatit largimet e Bailly dhe Bissaka në verë

Manchester United është e vendosur për të mos vazhduar bashkëpunimin me dy lojtarët e saj, Eric Bailly dhe Aaron-Wan Bissaka.

Sport

19/05/2022 16:30

Të dy lojtarët i kanë bërë gati valixhet për të ndërruar ambient në verë, transmeton lajmi.net.

Sikurse Bailly, edhe Bissaka nuk arriti të bind me paraqitjet e tij që prej ardhjes nga Crystal Palace.

Ardhja e tij u shoqërua me shumë bujë, për shkak të performancave të mira me klubin paraprak, por ky entuziazëm u shua shpejt.

Mbrojtësi ishte një ndër lojtarët që u kritikua më së shumti te “Djajtë e Kuqë” për shkak të paraqitjeve jo të kënaqshme.

Në anën tjetër, Bailly pati telashe të shpeshta me lëndimet, që ia pamundësuan ta shfaqë tërë potencialin e tij. /Lajmi.net/