Man Utd futet në garë për Bennacer

Ismael Bennacer ka përfunduar në radarin e Manchester United.

Sport

04/06/2020 22:46

‘Djajtë e kuq’ janë bashkuar në garë me PSG dhe Manchester City, për të siguruar kartonin e Bennacer të Milan.

Raportime nga Franca bëjnë të ditur se United janë gati të bëjnë një ofertë të mirë për reprezentuesin e Algjerisë, transmeton lajmi.net.

PSG janë tash e sa kohë pas lojtarit, por ofertat e kampionëve të Ligue 1 nuk kanë tejkaluar asnjëherë 30 milionëshin.

Siç është bërë e ditur gjatë kësaj jave, algjeriani ka një klauzolë prej 50 milionë eurove.

Gjatë javës së kaluar, ‘RMC Sport’ ka shkruar se Manchester City është skuadra e gatshme për të paguar çmimin e plotë.

Me inkuadrimin e United në garë, situata bëhet edhe më e paqartë sa i përket të ardhmes së mesfushorit. /Lajmi.net/