Man City i rikthehet fitoreve, Sheffied Utd mbetet në krizë të rezultateve

Manchester City ka marrë tre pikë shumë të rëndësishme nga udhëtimi te Sheffield United, duke e fituar 0-1 ndeshjen e zhvilluar të shtunën në mesditë.

Sport

31/10/2020 15:22

Kyle Walker ishte heroi i Manchester Cityt, që shënoi golin e vetëm në këtë ndeshje.

Mbrojtësi anglez shënoi në minutën e 28’, pas asistimit të Kyle Walker, shkruan lajmi.net.

Me këtë fitore, Manchester City numëron 11 pikë dhe renditet në vendin e shtatë, ndërsa Sheffield me një pikë, në vendin e 19-të./Lajmi.net/