Makina kroate që ka “tronditur” Gjenevën – Lajmi.net
Makina kroate që ka “tronditur” Gjenevën
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 14:15, 9 March 2018
Nga Kroacia vjen Rimac Concept Two, evolucioni i asaj që ka qenë një nga supermakinat sportive elektrike më mbresëlënëse, Rimac Concept One.

Një model krejtësisht i ri dhe me numra të pabesueshëm. Po flasim për jo më pak se 1914 kuaj fuqi, një shpejtësi maksimale prej 412 km/h dhe një përshpejtim të jashtëzakonshëm: 1,85 sekonda nga 0 në 100 km/h.

Pavarësisht këtyre shifrave, bateria mban për 650 kilometra, që do të thotë se kjo makinë është edhe më e mirë se Tesla Roadster e radhës.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO