Lyrical Son reagon ashpër kundër gazetarit britanik që po bën fushatë kundër Kosovës

Lyrical Son ka një thirrje për gjithë shqiptarët pas lajmeve se gazetari britanik, Graham William Phillips po bën fushatë kundër Kosovës.

ShowBiz

11/03/2019 15:44

Lyrical Son përmes një statusi në rrjete sociale, ka bërë thirrje t’i bëhet ‘report’ faqes së gazetarit Graham William Phillips, shkruan lajmi.net.

Phillips ka bërë mbi 10 materiale kundër Kosovës dhe ato i përdor për të bërë fushatë kundër shtetit tonë.

“Report kete njeri te flliqt. Ju boj thirrje te gjithe shqiptareve, mundesisht naj haker, a naj computer geek, me ja mshel kete faqe, e mos ti lojm vend ne internet ketij rrenci te flliqt”, ka shkruar reperi mbi imazhin ku shfaq profilin e britanikut. /Lajmi.net/