Lutfi Haziri: Kjo qeveri do të mbahet mend vetëm për një vendim

23:46 | 22 Korrik 2019

Lutfi Haziri

Kryetari i Komunës së Gjilanit, dhe njëkohësisht nënkryetar i LDK-së, Lutfi Haziri ishte i ftuar në emisionin DPT te Fidani.

Ai ka folur për zhvillimet e fundit në skenën politike në Kosovë duke drejtuar akuza ndaj qeverisë së koalicionit PAN.

“Kjo qeveri do të mbahet mend vetëm një vendim”, ka thënë Haziri.

“Qeveria PAN do të mbahet mend vetëm për dorëheqjen e kryeministrit”.

Haziri ka shtuar se vendi po shkon drejt zgjedhjeve.