Me lot në sy tifozët u japin lamtumirën e fundit lojtarëve të Chapecoense (VIDEO)

Mijëra njerëz janë mbledhur në stadiumin ‘Arena Conda’ për t’u dhënë lamtumirën e fundit lojtarëve të Chapecoense, që ndërruan jetë në aksidentin tragjik në Kolumbi.

Sport

03/12/2016 15:57

Trupat e lojtarëve që vdiqën në aksidentin e tmerrshëm ajror janë sjellë në stadiumin e Chapecoense, për t’u dhënë nderimet dhe lamtumira e fundit nga tifozët.

Me lot në sy, tifozët po ua japin lamtumirën heronjve të tyre, që tashmë kanë hyrë në histori të futbollit.

YouTube player

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.