Liverpool konfirmon largimin e Origi

Liverpool ka konfirmuar largimin e Divock Origi nga skuadra.

Sport

09/06/2022 11:49

‘Reds’ nuk kanë pasur propozim për rinovim kontrate të sulmuesit belg, kështu ky i fundit largohet si lojtar i lirë.

Faqja zyrtare e Liverpool ka konfirmuar se Divock Origi do të largohet në fund të qershorit, kur edhe skadon kontrata e tij.

Klubi e ka falënderuar lojtarin për tetë vitet e tij në skuadër dhe për shërbimet e tij.

Origi ka disa momente të paharruara me skuadrën e Liverpool, sikur goli ndaj Barcelonës, por edhe ai në finale të CL. /Lajmi.net/