Lëndim i rëndë i Busquetsit (Video)

Mesfushori i Barcelonës, Sergio Busquets pësoi një lëndim të tmerrshëm në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale ndaj Villarrealit në Copa del Rey.

Sport

04/03/2015 20:49

Mesfushori i Barcelonës, Sergio Busquets u detyrua të zëvendësohej pas 42 minutash lojë në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale ndaj Villarrealit në Copa del Rey.

Kjo për shkak se gjatë një dueli me një futbollist kundërshtar, ai u shkel ashpër në nyjën e këmbës.

Dhe, sipas asaj që shihet nga xhirimet, duket se bëhet fjalë për lëndim të rëndë.

https://vine.co/v/O0tZiQ57nuj