LAJMI I FUNDIT: Policia gjermane arreston shoferin e kamionit dhe vret një të dyshuar

Policia gjermane ka thënë se njëri nga dy të dyshuarit për sulm me kamion në një treg të hapur krishtlindjes në Berlin është vrarë.

Bota

19/12/2016 21:57

Sipas Reuters, policia gjermane ka arrestuar shoferin e kamionit i cili deri me tash raportohet se kanë vdekur nëntë persona dhe më shumë se 50 janë plagosur, transmeton lajmi.net.

Po ashtu policia gjermane ju ka bërë thirrje berlinezve që të qëndrojnë në shtëpi.

Ky është cilësuar si sulm terrorist. /Lajmi.net/