Ky është modeli i ri special Audi A5 (Foto)

Audi ka zbuluar një version të kufizuar të modelit A5 Coupe, të quajtur ‘DTM Selecetion’.

Auto & Tek

15/10/2015 20:08

Versioni i ri Audi A5 DTM do të ketë një motor 3.0 TDI me shtatë shpejtësi S-Tronic, që prodhon 245 kuaj-fuqi dhe 580Nm. Këto specifika të motorit do ta lejojnë veturën që të kapë 100kmh në vetëm 5.9 sekonda dhe të arrijë një shpejtësi maksimale prej 250kmh.

Pamja e jashtme e veturës të lë gojëhapur, për shkak të ngjyrës së kualitetit të lartë, grilave të zeza, pasqyreve dhe rrotave 20 inç, transmeton lajmi.net.

Audi do të prodhojë vetëm 50 edicione të tilla speciale të këtij modeli, që do të jenë në shitje për 74,000 euro në tregun gjerman. (lajmi.net)

2015-AudiA5DTM-01

Static photo, Colour: Misano Red

2015-AudiA5DTM-03

Interior,Colour: Misano Red

Interior