Ky është Ferrari i vetëm manual në botë – Lajmi.net
Ky është Ferrari i vetëm manual në botë
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 20:42, 19 February 2019
Ferrari F430 është modeli i vetëm i kompanisë prodhuese luksoze të veturave që posedon opsionin e ndërrimit manual të shpejtësive.

Shumica e modeleve F430 janë të pajisura me transmision gjysmë-automatik opsional, transmeton lajmi.net.

Fatkeqësisht, prodhuesit e automjeteve si Ferrari, Lamborghini dhe Maserati nuk prodhojnë më makina me transmision manual, duke i bërë modelet si F430 shumë të përdorueshme në tregun e përdorshëm.

Makinës aktualisht i etiketohet çmimi prej 380 mijë eurosh. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO