Ky djalosh sot është futbollist i Realit (FOTO)

Mateo Kovacic dikur ishte mbledhës i topave dhe i kërkoi një fanellë ish kapitenit të Liverpoolot, Stevemm Gerrard. Kurse, sot është përforcimi më i ri i Real Madridit.

Sport

21/08/2015 18:18

Mateo Kovacic, ka një tregim të jashtëzakonshëm pas vetes.

Talenti kroat dikur ishte mbledhës i topave. Por, dashuria e tij e madhe për futbollin bëri që ai të arrijë majën dhe të transferohet në Real Madrid.

Në një fotografi, Kovacic shihet duke kërkuar një fanellë nga ish kapiteni i Liverpoolit, Steven Gerrard.

Kurse, sot është përforcimi më i ri i “Los Blancos”.