Të Infektuar: 10419

Të Shëruar: 6058

Të Vdekur: 341

Kushtrim Hoxha shpallet aktori më i mirë në Festivalin e Filmit në Bosfor

20:23 | 3 Nentor 2018

Aktorët tanë po vazhdojnë të korrin suksese në arenën ndërkombëtare.

Kushtrim Hoxha është aktori kosovar që ka fituar çmimin “Aktori më i mirë” në Festivalin e Filmit në Bosfor.

Lajmin e bëri të ditur aktori Fatmir Spahiu, i cili u shpreh i lumtur për këtë arritje të Hoxhës.

“I lumtur qe Kushtrim Hoxha fiton ne Bosphours Film Festival si aktori me i mire per punen e tij ne filmin “Nentor i Ftohtë”. Jam shume i lumtur si producent , partner dhe shok qe ky çmim i shkon keti njeriu.”, ka shkruar ai në Instagram. /Lajmi.net/