Të Infektuar: 10419

Të Shëruar: 6058

Të Vdekur: 341

Kush është skuadra e vetme në pesë ligat kryesore të Evropës që nuk di për humbje?

11:47 | 8 Dhjetor 2019

Liverpool është skuadra e vetme në pesë ligat e forta të Evropës që nuk ka pësuar humbje.

‘The Reds’ e ruajnë të vetëm këtë epitet falë fitores së Lazios ndaj Juventusit.

Skuadra e Lazios në ‘Olimpico’ ka mposhtur 3:1 Juventusin, për t’ia shkaktuar humbjen e parë këtë sezon.

Tani, është vetëm skuadra e Liverpool që nuk di për humbje.

Liderët e Premierligës, pas 16 xhirove kanë shënuar 15 fitore, dhe një barazim, me 40 gola të shënuara, dhe vetëm 14 të pranuara./Lajmi.net/