Kryeministri Mustafa pa ndonjë qëndrim të veçant pas takimit te presidentja (Video)

11:10 | 8 Shkurt 2016

Isa Musatafa

Kryeministri Isa Mustafa, pas takimit te presidentja Atifete Jahjaga, nuk ka thënë ndonjë gjë të re.

Ai foli me terma të zakonshëm të retorikës politike, duke thënë se në takim ka shprehur shqetësimin për bllokimin e punës së Kuvendit.

Ai tha se bashkë me opozitën duhet të punojnë në gjetjen e zgjidhjës, dhe se për asosciacionin fjalën e vet e ka thënë kushtetuesja

“Kerkuan ndaljen e dhunes”, tha Mustafa.

“Kemi nevojë të punojmë bashkarisht për implementin e MSA’së dhe liberalizimin e vizave”, shtoi Kryeministri.

“I bëjmë ftesë opozites që të vij në kuvend”, tha kryeministri Mustafa. /lajmi.net