Kremi kundër diellit që iu mbron nga rrezet e diellit dhe iu bën të humbni peshë

9:53 | 2 Korrik 2019

Dëshironi të humbni peshë përgjatë pushimeve verore? Me sa duket, ekziston një krem kundër diellit që iu ndihmon në drejtim të kësaj.

Konsumatorët mund të marrin shishen e kremit kundër diellit, të emëruar si ‘Sunshapers’ në Amazon për 22 euro, transmeton lajmi.net.

Sipas përshkrimit të produktit, krem SPF 30 përmban “përbërës aktivë të djegies së yndyrës dhe anti-celulitit”.

Formula thuhet se krijon një efekt termogenik, i cili ndihmon në largimin e yndyrës.

Krijuesit e produkteve pretendojnë se parandalon “formimin e qelizave të reja të yndyrës deri në 80%” dhe “zvogëlon qelizat ekzistuese të yndyrës deri në 35%”.

Thuhet gjithashtu se produkti djegë celulitin deri në 60% inkurajon “rigjenerimin e qelizave të lëkurës”.

Pavarësisht pretendimeve të prodhuesve të ‘Sunshapers’, produkti nuk është se ka marrë shumë prapaveprime (feedbacks). /Lajmi.net/