Kosova luan ndeshjen e fundit kualifikuese

Përfaqësuesja e Kosovës në Futboll do të zhvillojë ndeshjen e fundit kualifikuese për ‘’Euro 2024’’. Dardanët do të përballen kundër Bjellorusisë në stadiumin ‘’Fadil Vokrri’’ në Prishtinë duke filluar nga ora 20:45. Edhe ndaj Bjellorusinë, Kosova do të ketë mungesa të rëndësishme në përbërje, ndërsa aktualisht, kanë tubuar 11 pikë pas 9 ndeshjeve të luajtura…

Sport

21/11/2023 08:44

Përfaqësuesja e Kosovës në Futboll do të zhvillojë ndeshjen e fundit kualifikuese për ‘’Euro 2024’’.

Dardanët do të përballen kundër Bjellorusisë në stadiumin ‘’Fadil Vokrri’’ në Prishtinë duke filluar nga ora 20:45.

Edhe ndaj Bjellorusinë, Kosova do të ketë mungesa të rëndësishme në përbërje, ndërsa aktualisht, kanë tubuar 11 pikë pas 9 ndeshjeve të luajtura në këto kualifikime dhe zë vendin e katërt në grup.

Bjellorusia është e parafundit në grup me 9 pikë të mbledhura./Lajmi.net/