Konjufca për sanksionet e SHBA-ve: Duhet ta gjejmë një zgjidhje që të dalim nga kjo situatë

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka folur sot për sanksionet që SHBA kanë nisur t’i vënë Kosovës për zhvillimet në veri. Kur është pyetur për komentet e tij, Konjufca ka thënë se janë negative dhe se Kosova duhet të mendojë një formë se si të dalë nga kjo situatë, shkruan lajmi.net. “Negative janë. Kosova duhet…

Lajme

31/05/2023 11:51

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka folur sot për sanksionet që SHBA kanë nisur t’i vënë Kosovës për zhvillimet në veri.

Kur është pyetur për komentet e tij, Konjufca ka thënë se janë negative dhe se Kosova duhet të mendojë një formë se si të dalë nga kjo situatë, shkruan lajmi.net.

“Negative janë. Kosova duhet me gjetë një zgjidhje qysh me dalë prej kësaj situate”, tha Konjufca. /Lajmi.net/