Koktej pjeshke në kushte shtëpie, efektive për freskinë e organizmit! – Lajmi.net
Koktej pjeshke në kushte shtëpie, efektive për freskinë e organizmit!
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 14:31, 9 July 2018
Ditët me temperatura të larta, dijnë të bëhen edhe problematike për organizmin e disa prej jush.

 

Kjo pasi vapa mund të shkaktojë disa probleme shëndetësore më zorrët e si shkak mund të pasojnë dhe helmimet nga ushqime të ndryshme, transmeton Klan Kosova.

Por, përveç shalqirit i cili ndihmon aq shumë në freski gjatë ditëve me të nxehta të verës edhe një koktej pjeshke i përgatitur në kushte shtëpie është mjaft efektiv.

Përbërësit:

10-12 pjeshkë

3 lugë gjelle fëstëkë të bluar

300 ml qumësht

kube akulli

1 lëvore portokalli

pak sheqer

1 lugë reçeli rum

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO