Klubet angleze perfekte në Ligën e Kampionëve

Klubet angleze patën një javë të përsosur në Ligën e Kampionëve.

Sport

29/10/2020 18:25

Të katër skuadra që përfaqësojnë Anglinë në garën më të shquar regjistruan fitore pa pësuar gol. Kështu, diferenca e tyre e golave ​​në raundin e dytë të Ligës së Kampionëve ishte 14-0 për skuadrat në ishull.

Të martën, Liverpool mundi Midtjylland 2:0, ndërsa Manchester City fitoi në udhëtim te Marseille 0:3.

Dje, Chelsea ishte bindës në vizitën në Krasnodar me fitore 0:4, dhe fitoren më të lartë e regjistroi Manchester United ndaj Leipzig 5:0. /Lajmi.net/