Këta janë tre lojtarët më të mirë në histori sipas Gundogan

Reprezentuesi i kombëtares së Gjermanisë, Ilkay Gundogan ka përzgjedhur tre lojtarët më të mirë në histori sipas tij.

Sport

06/12/2018 21:24

Emra si Ronaldinho, Cristiano Ronaldo, Pele, Diego Maradona apo  Luiz Nazario Ronaldo janë emrat që përmenden kur vie puna tek ky debat, mirëpo asnjëri nuk bëri pjesë në top 3 të Ilkay Gundogan.

Numri 1 sipas tij është Lionel Messi, që konsiderohet edhe prej një shumice si më i miri i historisë.

Leite Kaka dhe Zinedine Zidane ishin përcjellësit e argjentinasit në listën e mesfushorit të Manchester City.

Këtë përgjigje, Gundogan e ka dhënë në “Instagram”, ku është pyetur nga fansat, shkruan lajmi.net.

Lojtari ka pasur një sezon mjaft të mirë deri më tani nën urdhrat e Guardiolas.

Ai ka qenë zëvendësues i denjë për Kevin De Bruyne, duke mos lejuar që skuadra të ketë probleme. /Lajmi.net/