Kështu mund të duket modeli i ri i Bentley

Pasi që Bentley konfirmoi se është duke shpenzuar një miliardë dollarë në krijimin e një modeli të ri, ku do të prezantohej gjatë shfaqjes së veturave në Gjenevë më 2016, konsiderohet se kompania do të krijojë një model coupe me katër dyer.

Auto & Tek

06/06/2015 13:51

I konstruktuar me një dizajn në mes të Flying Spur dhe Mulsanne, artisti i projektimeve Theophilus Chin ka ofruar disa koncepte se si mund të duket ky model i ardhshëm.

Duke e kombinuar modelin me një trup muskulor, modeli luksoz me katër dyer do të bëhej rivali kryesor i Mercedes CLS63 AMG dhe BMW M6 Gran Coupe, transmeton Lajmi.net.

Më poshtë mund t’i shihni konceptet:

490978490979 490980 490981 490982