KB Rahoveci prezanton transferimin e ri

15:07 | 2 Gusht 2019

KB Rahoveci vazhdon të përforcohet për sezonin e ri.

Skuadra me paraqitjet ndër më të mirat në sezonin e kaluar në elitën e basketbollit kosovar, ka sjellë edhe përforcimin e tretë.

Është alo qendra Paraskevas Rafail Tsourakis, që i bashkohet KB Rahovecit.

Ai në sezonin 2017/2018 ka luajtur edhe në ligën e Britanisë së Madhe, te skuadra Leeds Force.

Tsourakis është i gjeneratës 1990 dhe është i gjatë 208 cm dhe luan në pozitën 4 dhe 5./Lajmi.net/