Katastrofë për Xavin, dështon nga penalltia dhe eliminohet me Al Sadd (VIDEO)

Skuadra Al Sadd në të cilën aktivizohet Xavi, është eliminuar nga Liga e Kampionëve në Azi. Al Sadd u mposht nga Al Jazira pas ekzekutimit të penalltive (5:4), ndërsa Xavi ishte njëri nga futbollistët që dështuan të shënojnë.