Katastrofë për Real Madridin, lëndohet Marcelo

Problemet me lëndimin e lojtarëve për Real Madridin asesi të ndalen.

Sport

08/02/2016 13:33

Marcelo e ka pësuar një lëndim në ndeshjen kampionale ndaj Granadas.

Mbrojtësi brazilian do të jetë jashtë fushave të lojës për tre javët e ardhshme raporton Mundo Deportivo, përcjell Lajmi.net.

Marcelo pritet të mungojë në përballjet ndaj Bilbaos, Malagas dhe Atletico Madridit, si dhe ndeshjen ndaj Romës në Ligën e Kampionëve.

Kjo mungesë do t’i sjellë kokëçarje trajnerit Zinedine Zidane, marrë parasysh që nuk ka tjetër mbrojtës të majtë tipik në skuadër.