Kampioni në fuqi e nis me fitore mbrojtjen e titullit – mposht me rikthim Almerian

Real Madridi ka fituar ndeshjen e parë në La Liga ndaj Almerias. ‘Mbretërit’ arritën fitore minimale 2:1, por të dominuar tërësisht ndaj Almerias. Ekipi i Carlo Ancelottit fillimisht ishin në disavatazh, pasi Ramazani shënoi në minutën e 6`. Pas golit të pësuar Los Blancos’  filluan të sulmojnë, për të barazuar rezultatin. Pavarësisht rasteve dhe goditjeve…

Sport

14/08/2022 23:57

Real Madridi ka fituar ndeshjen e parë në La Liga ndaj Almerias.

‘Mbretërit’ arritën fitore minimale 2:1, por të dominuar tërësisht ndaj Almerias.

Ekipi i Carlo Ancelottit fillimisht ishin në disavatazh, pasi Ramazani shënoi në minutën e 6`.

Pas golit të pësuar Los Blancos’  filluan të sulmojnë, për të barazuar rezultatin.

Pavarësisht rasteve dhe goditjeve të shumta brenda dhe jashtë kornizës nga madrilenët, gol nuk u shënua.

Kështu shkuan në pushim me disavatazh prej një goli.

Edhe në pjesën e dytë Reali ishte më kërkues dhe arritën me rikthim të fitojnë ndeshjen.

Pas një aksioni të mirë nga madrilenët ishte Vazquez që shënoi në minutën e 61` të ndeshjes.

E, golin e dytë dhe vendimtar e realizoi Alaba, pas një gjuajtje perfekte nga faulli.

Kështu Real Madridi e nisi me fitore mbrojtjen e titullit në La Liga./Lajmi.net/