Juventus u largua nga gara për Donnarumma shkaku i problemeve financiare

17:10 | 20 Shtator 2021

Juventus vendosi të largohet nga gara për portierin Gianluigi Donnarumam shkaku i arsyeve financiare.

22-vjeçari është bërë agjent i lirë në korrik kur kontrata me AC Milanin skadoi dhe vendosi t’i bashkohet PSG-së, duke nënshkruar kontratë pesëvjeçare, transmeton lajmi.net.

Sipas Goal, Juventus ishte në pozitë për të nënshkruar me Donnarumman në verë, por klubi italian pastaj regjistroi humbje prej 180 milionë euro, andaj vendosën të mos e transferojnë.

Kurse, drejtori i Juves, Federico Cherubini gjatë muajit konfirmoi se shkaku i Wojciech Szczesny nuk e transferuan Donnarumman.

“Kemi një portier me kontratë afatgjatë, që ende i besojmë. Nuk do kishte kuptim të bëjmë siç bëri PSG”.

“Nuk do ishte mundësi për të krijuar situatë ku të kemi dy portierë të mirë në një skuadër”, deklaroi ai.

Szczesny është duke kaluar kohë të vështirë te Juventus në muajt e fundit, ku nuk arriti të mbajë portën e paprekur në 15 ndeshjet e fundit në Seria A./Lajmi.net/