Januzaj mbetet në Man Utd

Mesfushori i Manchester Unitedit, Adnan Januzaj, nuk do të largohet nga klubi, gjatë afatit kalimtar të verës, ka konfirmuar menaxheri i tij, Dirk de Vriese.

Sport

18/06/2015 16:59

Adnan Januzaj do të mbetet në Manchester United. Përkundër shumë spekulimeve, mesfushori nuk do të largohet nga Old Trafford, gjatë këtij afati kalimtar të verës.

“Adnani po ndihet mirë në United dhe skuadra nuk dëshiron që ai të largohet. Ai ende po konsiderohet si një nga talentet më të mëdhenj në vitet e fundit”, tha Dirk de Vriese për “Sportwitness”.

“Ka shumë skuadra që janë të interesuara për të, që ta transferojnë dhe huazojnë, por Adnani dëshiron të qëndroj dhe të bëhet legjendë e Unitedit”, u shpreh ai.