Ja sa penallti i ka humbur Ronaldo në La Liga

Cristiano Ronaldo javën që shkoi hyri në histori të La Ligas.

Sport

01/03/2017 17:27

Portugezi u bë futbollisti me më së shumti gola të shënuara nga penalltia në histori të kampionatit spanjoll.

Me golin e shënuar ndaj Villarrealit, Ronaldo arriti në kuotën e 57 golave të shënuara nga penalltia, duke lënë pas Hugo Sanchezin me 56.

Deri më tani te Real Madridi në La Liga, Ronaldo ka ekzekutuar 66 penallti, duke shënuar 57, duke qenë i saktë në 89 për qind. Jo keq./Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6