Ja arsyeja pse Higuain është larguar nga Reali

Jorge Higuain, babai i Gonzalo Higuain ka treguar arsyen e vërtetë se pse ishte larguar nga Real Madridi.

Sport

20/06/2015 21:16

Presidenti i Real Madridid, Florentino Perez nuk i pëlqen argjentinasit, dhe se ishte një trajtim aspak i mirë ndaj djalit të tij, vetëm për shkak se ai ishte argjentinas.

“Gonzalo Higuain është larguar nga Real Madridi, sepse presidenti i klubit, Florentino Perez, nuk i don argjentinasit”, ka thënë Jorge Higuain.

Ai më tutje ka thënë: “Kjo është arsyeja pse, Redondo, Cambiasso, Solari, Gago dhe Di Maria janë larguar”.

Higuain ishte bashkuar me Napolin në vitin 2013, kurse babai i tij është i bindur se kjo ishte arsyeja e largimit të tij nga Bernabeu.