Të Infektuar: 106.489

Të Shëruar: 97.877

Të Vdekur: 2.210

Inter me mungesa për ndeshjen ndaj Juventusit

8:58 | 5 Shkurt 2021

Alexis Sanchez, Arturo Vidal dhe Cristian Romero janë pezulluar për ndeshjet e dyta të gjysmëfinales së Coppa Italia

Interi do të jetë pa Alexis Sanchez dhe Vidal pasi të dy kanë grumbulluar kartona të verdhë dhe do të humbasin udhëtimin në Juventus të martën në mbrëmje.

Sidoqoftë, Romelu Lukaku dhe Achraf Hakimi janë në dispozicion, pasi kanë humbur ndeshjen e parë për shkak të pezullimit.

Mbrojtësi i Atalanta Romero do të luajë ndeshjen me Napolin pas një barazimi 0-0 në Stadio Diego Armando Maradona, ku ai mungoi.

Gjithashtu i detyruar të ulet në tribuna është një anëtar i stafit të Atlantas, Jens Bangsbo, i cili mori dënim për mospajtim me vendimet e gjyqtarit./Lajmi.net/