Të Infektuar: 4307

Të Shëruar: 2095

Të Vdekur: 94

Igor Simiq: Të hetohet vrasja e Ivanoviqit njësoj si e Astrit Deharit

21:54 | 12 Nentor 2019

Përballë analistëve në RTV Dukagjini po flet nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, i cili ndër të tjera ka thënë se ata po kërkojnë një hetim për Oliver Ivanoviqit të ngjashëm me atë që iu bë Astrit Deharit.

“Ne kërkojmë të bëhet një hetim si në rastin e Astrit Deharit, të pavarur dhe ndërkombëtarë. Kërkoj që të gjendet ai që ka dhënë urdhërin e Oliver Ivanoviqit. Prokurori ka thënë se nuk ka dëshmi, ju a dëgjoni që të akuzoni një person pa prova”, tha Simiq.

Ai tha se vrasja e Ivanoviqit duhet të zbardhet, por me anë të një hetimi ndërkombëtarë, duke mbrojtur Milan Radoiçiqin, i cili është i dyshuari kryesor për vrasjen e Oliver Ivanoviqit.