Ide e re për një shkëmbim të madh mes Juventusit dhe Chelseat

Juventus mund të ofrojë Douglas Costa në një shkëmbim të drejtpërdrejtë me mesfushorin e Chelseat, Jorginho, pretendon Sport Mediaset.

Sport

10/06/2020 08:25

Nuk do të ishte për t’u habitur të shohim përsëri Jorginhon të ribashkohet me Maurizio Sarri, pasi ata punuan së bashku në Napoli dhe Chelsea.

Ai do të përfaqësojë gjithashtu dikë që tashmë e njeh mirë futbollin e Sarri dhe prandaj mund të ndihmojë të tjerët në Juve të mësojnë lëvizjet e tij, përcjell lajmi.net.

Ndërsa skuadra e Premierligës kërkon 50 milionë euro para për Jorginho, Juve po bazojnë pjesën më të madhe të marrëveshjeve të tyre të transferimit në shkëmbime.

Ka disa lojtarë që do t’i përshtaten faturës, mbi të gjitha Douglas Costa, vlera e të cilit konsiderohet të jetë 40-45 milionë euro.

Alex Sandro është një alternativë tjetër, megjithëse Miralem Pjanic duket se e ka zemrën te Barcelona. /Lajmi.net/