Të Infektuar: 9869

Të Shëruar: 5480

Të Vdekur: 303

Ibra u trajtua keq në Barcelonë

23:15 | 18 Prill 2014

Ibrahimovic në aksion

Zlatan Ibrahimovic u trajtua sikur të ishte askushi në Barcelonë. Kështu mendon menaxheri Mino Raiola e ka akuzuar trajnerin Pep Guardiola, për të cilin thotë se gaboi rëndë me sulmuesin suedez.

Menaxheri italian, Mino Raiola, në një intervistë për revistën gjermane ‘11 Freunde’, ka folur për eksperiencën jo dhe aq pozitive të Zlatan Ibrahimovicit në Barcelonën, duke i kthyer polemikat e vjetra me trajnerin Pep Guardiola.

“Në Milano ishte një mbret, ndërsa në Barcelonë menjëherë e kanë trajtuar si një zotëri askushi. Guardiola e ka vendosur në bankinë pa i dhënë shpjegime”, deklaroi fillimisht ai.

“Dhe, mos ia kërkoni asnjëherë, sepse nuk do t’ju përgjigjet. Ai nuk dëshiron ta pranojë që ka bërë gabim”.

“Nëse i paguan 79 milionë euro për një lojtar dhe më pas nuk e vendos të luajë, nuk është vetëm një gabim teknik, por edhe një dëmtim ekonomik. Unë nuk e respektoj atë që nuk i ka respektuar lojtarët e mi”, përfundoi Raiola.