I rritet vlera Bersant Celinës

21:11 | 28 Qershor 2019

Yllit të Kosovës, Bersant Celina i është  rritur vlera.

Pas super paraqitjeve që kishte te Swansea City, Celina tashmë do vlej për 200 përqind më shumë.

22 vjeçari tashmë do ketë vlerën 5 milionë euro nga faqja e njohur ‘Transfermarkt’.

Celina edicionin e fundit ka bërë 38 paraqitje në Swansea, ku ka shenuar 8 gola e ka bërë poaq asisitme.

Së fundi, rritje në ‘Transfermarkt’ kanë pasur edhe Arijanet Muriqi dhe Milot Rashica.

Ky i fundit ka kapur vlerën prej 20 milionë euro.